Trajekt z Porec do Benátek

Trajektová trasa Porec Benátky spojuje Chorvatsko s Itálie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Venezia Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 45 minut. zatímco Trajekty společnosti Atlas Kompas se plaví 5 krát za týden, plavba trvá od 3 hod.

Celkově je tu 12 plaveb týden na trase z Porec Benátky mezi Chorvatsko a Itálie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Porec - Benátky

  • Venezia Lines
    • 7 plaveb týdně 2 hod 45 min
    • Zjistit cenu
  • Atlas Kompas
    • 5 plaveb týdně 3 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Porec Benátky

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Porec

Poreč je město a přístav na západním pobřeží Istrijského poloostrova v Chorvatsku. Centrální historická část Poreče s Eufráziovou bazilikou je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Místní přístav kdysi měl význam v nákladní dopravě, ale je nyní používán hlavně pro osobní dopravu. Město je velmi mezinárodní - zde bydlí Chorvaty, Slovinci, Italové, Srbové a Albánci.
Název Poreč získal asi před 2000 lety. V 6. století byla postavena křesťanská bazilika, která se dochovala dodnes. Město bylo ovládáno mnoha různými vládci, ale nejdelší dobu (asi 500 let) patřila Benátkám.
Z památek stojí za návštěvu velký chrám a chrám Neptuna, muzeum dějin města, dům Sinčičů a mnoho dalších.

Průvodce přístavem Benátky

Benátky, "město kanálů", je hlavním městem regionu Veneto a provincie Benátky v Itálii. Město se skládá z více než 100 ostrovů, mnoho z nich spojuje mosty a kanály k usnadnění nekonečného provozu přes vodu. Město se nachází v benátské laguně na pobřeží Jaderského moře. Benátky byly založeny v roce 421 n.l. Od roku 1000 do asi 1630 n.l. Benátky byly silnou námořní říší, která ovládala obchod s kořením. Neuvěřitelné bohatství města se odrazilo v pozlacených palácích a vilách, ležících na hlavní ulici Grand Canal. Soukromé bohatství vlivných občanů umožnilo jim objednávat díla od nejlepších italských i zahraničních umělců pro ozdobení svých paláců, sálů a kostelů, které lákají milovníky umění i dnes.