Trajekt ze Splitu do Ancony

Trajektová trasa Split Ancona spojuje Chorvatsko s Itálie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti SNAV se plaví 6 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 9 hodin. zatímco Trajekty společnosti Jadrolinija se plaví 4 krát za týden, plavba trvá od 8 hod.

Celkově je tu 10 plaveb týden na trase z Split Ancona mezi Chorvatsko a Itálie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů ze Splitu do Ancony

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Chorvatska do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Split - Ancona

  • SNAV
    • 6 plaveb týdně 9 hod
    • Zjistit cenu
  • Jadrolinija
    • 4 plavby týdně 8 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Split Ancona

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Split Ancona je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Split

Split je největší a nejdůležitější město v Dalmácii, administrativní centrum Split-Dalmácie v Chorvatsku.
Město se nachází na malém poloostrově na východním pobřeží Jaderského moře. Ačkoli počátky Splitu jsou obvykle spojeny s budovou Diokleciánova paláce, je zřejmé, že tato oblast byla osídlena jako řecká kolonie ještě dříve.
Dioklecián byl římský císař, který vládl mezi lety 284 a 305, a byl známý pro jeho reformy a pronásledování křesťanů. Nařídil začít práce na zámku v roce 293 v připravenosti pro svůj odchodu z politiky v roce 305.
V současné době Split je město, jehož ekonomika je do značné míry závislá na obchodu a cestovním ruchu. Některé ze starých průmyslových odvětví zažívají tolik potřebné oživení, například zemědělství (rybolov, pěstování oliv, výroba vína), papír, beton a chemikálie.

Průvodce přístavem Ancona

Ancona je provinční hlavní město regionu Marche, a také přístav v Itálii na pobřeží Jaderského moře. To je jeden z nejdůležitějších přístavů v Itálii, kam míří hlavní vlaková cesta od centrální části země. Ancona je výchozím bodem pro řadu trajektů do Chorvatska, Albánie a Řecka.
Město bylo založeno kolem 390 r. před naším letopočtem, a bylo nejprve obýváno Řeky, kteří vyráběli purpur. Pak bylo město dobyto Římany, ačkoli populace pokračovala používat řečtinu. Přístav Ancona byl velmi důležitý ze strategických důvodů během římské Říše. Od poloviny 17. století Ancona je součástí Itálie.
Triumfální Trajanův oblouk, postavený v roce 115 našeho letopočtu, se nachází ve městě Ancona, a v jeho předměstí je největší poutní centrum - Bazilika Loretu.