Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2955 tras a 619 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Samos

Řecký ostrov Samos se nachází jen kousek od tureckého pobřeží ve východní části Egejského moře a je jedním z nejslunečnějších v Evropě.

Ostrov je známý svými vynikajícími víny a fascinujícími historickými památkami. Je to místo narození matematika Pytagorasa a legenda praví, že i bohyně žen a manželství, Hery.

Tunel Eupalinos na jižním pobřeží je řecké starověké architektonické mistrovské dílo. Byl postaven v roce 524 BC s cílem umožnit řece dostat se přes hory do města Pythagorion. Tunel má ohromujících 1,036 m, i když přístupných veřejnosti je jen 100 metrů.

Další zajímavost, kterou musíte vidět je chrám Heraion, který je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO a byl zasvěcen bohyni Héra. Chrám byl postaven v 6. století před naším letopočtem a archeologové tvrdí, že byl původně čtyřikrát větší než Chama Parthenon.

Mnoho velkolepých soch, keramických výrobků a různých jiných památek, které byly nalezeny v Heraoine, byly přesunuty do archeologického muzea ve městě Samos, které také stojí za návštěvu.

Nicméně Samos není jen o historii. Na severním pobřeží je pláž Livadaki, dlouhá chráněná zátoka s azurovou vodou a jemným pískem. Koná se zde mnoho "beach parties" a můžete zde využít bezplatné plavby kajakem po celý den, což je ideální způsob, jak ukončit Váš výlet.

Další krásné pláže se nacházejí v Pythagorionu na jižním pobřeží. Je zde velký úsek nedotčené pláže s bílým pískem a teplou, čistou vodou, ideální na koupání.

K dispozici je množství plaveb trajektem na Samos z řecké pevniny a okolních řeckých ostrovů.

Vysokorychlostní trajekty jezdí téměř každý den iz Dodecanézskych ostrovů, Ikarie a ostrovů v Egejském moři, zatímco plavby z Lesbosu a Kykladských ostrovů trvají trochu déle.

Pokud cestujete z řecké pevniny, trajektové přístavy najdete v Kavale, Aténách a Soluni. Tyto plavby trvají přibližně jeden den a trajekty jezdí párkrát týdně.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Hellenic Seaways
    • Zjistit cenu
  • Dodekanisos Seaways
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Samos