Kréta

Jak rezervovat trajekt z Kréty do Atény

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Kréta a Atény s nabídkou 40 plavby za týden. Minoan Lines provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Heraklión do Pireusu 12 krát za týden & Chania do Pireusu přibližně 7 krát týdně. Anek Lines provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Heraklión do Pireusu 1 krát za týden & Sitia do Pireusu přibližně 2 krát týdně. SeaJets provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Kissamos do Pireusu 1 krát týdně. Anek Superfast provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Heraklión do Pireusu 7 krát za týden & Chania do Pireusu přibližně 10 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Kréty to Atény.

Mapa trajektové trasy Kréta - Atény

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Kréta:

Kréta se nachází ve Středozemním moři, jedná se nejen o největší řecký, ale i pátý největší ostrov v této oblasti. Hlavní město je Iraklio.

Co dělat na Krétě?
V rámci pomyslné soutěže krásy by se Kréta jistě zařadila mezi favority na vítěze. Tento ostrov je dobře známý pro své moře a pláže. Mezi ty nejkrásnější potom patří Elafonissi (velmi mělká pláž, pro kterou je typická čistá a příjemně vyhřátá voda a která se bude hodit ke koupání rodinám s dětmi), Balos (oblíbená, tzn. velmi navštěvovaná téměř 800 m dlouhá pláž s azurově modrou vodou), Preveli (často vyobrazena na pohlednicích, najdete ji u otevřeného moře, což zvyšuje riziko velkých vln), Vai (pláž ve východní části ostrova, můžete se setkat i s názvem Palmová pláž - důvodem je několik tisíc datlových palem, které zde zdobí krajinu). Bez ohledu na 1000 km dlouhé pobřeží však Kréta neznamená jen slunce, moře a písek. Je to zcela jedinečné místo plné vitality, pohostinství, kultury a zajímavé infrastruktury.

Za návštěvu stojí hned několik měst, a to počínaje tím hlavním, které je současně krétskou metropolí a které se jmenuje Heraklion, kde najdete nejen obrovskou pevnost zvanou Kules, ale také pravoslavný kostel, opevnění města, Benátské náměstí s proslulou lví kašnou. Nedaleko Heraklionu byl cca 7000 let před naším letopočtem vybudován palácový komplex Knóssos, který v minulosti sloužil jako správní a politické centrum a který se svými 1000 místnostmi tvořil dokonalý labyrint. Druhé největší město, které je rovněž velmi zajímavé, objevíte na mapě pod názvem Chania. Najdete zde historickou část města, která je obehnána troskami starodávného opevnění. V historickém centru je k prozkoumání celá řada různých zákoutí, staveb a památek, mezi které se řadí například klášter San Nikolao, kostel San Salvatore, Janičářská mešita.

Jak se nejlépe dostat na Krétu?
Na tento řecký ostrov se dostanete díky společnostem jako je Anek Superfast, Minoan Lines, Hellenic Seaways nebo Sea Jets. Vyplouvá se z různých přístavů a cesta trvá rozličně dlouhou dobu, a to s ohledem na vzdálenost Kréty od místa vyplutí.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Krétu?
Kréta je jedno z mála míst, kam se můžete vydat v kterémkoli ročním období. Pro ty z vás, co milují horko, jsou jednoznačně nejvhodnější letní prázdniny. Ti z vás, co uvítají snesitelnější (tzn. nižší) teploty, doporučujeme vycestovat na jaře, kdy je klima příjemné.