Porovnejte trajekty z Kréta do Kykladské ostrovy
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Kréta

Kréta se nachází ve Středozemním moři, jedná se nejen o největší řecký, ale i pátý největší ostrov v této oblasti. Hlavní město je Iraklio.

Co dělat na Krétě?
V rámci pomyslné soutěže krásy by se Kréta jistě zařadila mezi favority na vítěze. Tento ostrov je dobře známý pro své moře a pláže. Mezi ty nejkrásnější potom patří Elafonissi (velmi mělká pláž, pro kterou je typická čistá a příjemně vyhřátá voda a která se bude hodit ke koupání rodinám s dětmi), Balos (oblíbená, tzn. velmi navštěvovaná téměř 800 m dlouhá pláž s azurově modrou vodou), Preveli (často vyobrazena na pohlednicích, najdete ji u otevřeného moře, což zvyšuje riziko velkých vln), Vai (pláž ve východní části ostrova, můžete se setkat i s názvem Palmová pláž - důvodem je několik tisíc datlových palem, které zde zdobí krajinu). Bez ohledu na 1000 km dlouhé pobřeží však Kréta neznamená jen slunce, moře a písek. Je to zcela jedinečné místo plné vitality, pohostinství, kultury a zajímavé infrastruktury.

Za návštěvu stojí hned několik měst, a to počínaje tím hlavním, které je současně krétskou metropolí a které se jmenuje Heraklion, kde najdete nejen obrovskou pevnost zvanou Kules, ale také pravoslavný kostel, opevnění města, Benátské náměstí s proslulou lví kašnou. Nedaleko Heraklionu byl cca 7000 let před naším letopočtem vybudován palácový komplex Knóssos, který v minulosti sloužil jako správní a politické centrum a který se svými 1000 místnostmi tvořil dokonalý labyrint. Druhé největší město, které je rovněž velmi zajímavé, objevíte na mapě pod názvem Chania. Najdete zde historickou část města, která je obehnána troskami starodávného opevnění. V historickém centru je k prozkoumání celá řada různých zákoutí, staveb a památek, mezi které se řadí například klášter San Nikolao, kostel San Salvatore, Janičářská mešita.

Jak se nejlépe dostat na Krétu?
Na tento řecký ostrov se dostanete díky společnostem jako je Anek Superfast, Minoan Lines, Hellenic Seaways nebo Sea Jets. Vyplouvá se z různých přístavů a cesta trvá rozličně dlouhou dobu, a to s ohledem na vzdálenost Kréty od místa vyplutí.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Krétu?
Kréta je jedno z mála míst, kam se můžete vydat v kterémkoli ročním období. Pro ty z vás, co milují horko, jsou jednoznačně nejvhodnější letní prázdniny. Ti z vás, co uvítají snesitelnější (tzn. nižší) teploty, doporučujeme vycestovat na jaře, kdy je klima příjemné.

O Kykladské ostrovy

Průvodce Kykladskými ostrovy

Trajekty z Kréta do Kykladské ostrovy

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.