Crete

Porovnejte trajekty z Kréta do Kykladské ostrovy

Pro trajekt z Kréta do Kykladské ostrovy máte na výběr z hodně možností. K dispozici jsou 4 přepravní společnosti, které nabízejí 20 ferry routes Heraklión to Thira (Santorini), Milos, Mykonos, Paros, Ios, Naxos, Anafi, Andros, Tinos & Syros, Sitia to Milos, Thira (Santorini) & Anafi, Rethymno to Thira (Santorini), Mykonos, Paros, Tinos, Andros & Naxos & Chania to Milos.

Nejrychlejší cesta mezi Kréta a Kykladské ostrovy je Thira (Santorini) s dobou plavby přibližně 1 hodina 50 minuta. S tolika plavbami v nabídce to usnadňujeme tím, že porovnáváme všechny podobné trasy pouze v jednom vyhledávání, takže můžete rychle a snadno najít přesně to, co hledáte.

Mapa trajektové trasy Kréta - Kykladské ostrovy

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Kréta:

Kréta se nachází ve Středozemním moři, jedná se nejen o největší řecký, ale i pátý největší ostrov v této oblasti. Hlavní město je Iraklio.

Co dělat na Krétě?
V rámci pomyslné soutěže krásy by se Kréta jistě zařadila mezi favority na vítěze. Tento ostrov je dobře známý pro své moře a pláže. Mezi ty nejkrásnější potom patří Elafonissi (velmi mělká pláž, pro kterou je typická čistá a příjemně vyhřátá voda a která se bude hodit ke koupání rodinám s dětmi), Balos (oblíbená, tzn. velmi navštěvovaná téměř 800 m dlouhá pláž s azurově modrou vodou), Preveli (často vyobrazena na pohlednicích, najdete ji u otevřeného moře, což zvyšuje riziko velkých vln), Vai (pláž ve východní části ostrova, můžete se setkat i s názvem Palmová pláž - důvodem je několik tisíc datlových palem, které zde zdobí krajinu). Bez ohledu na 1000 km dlouhé pobřeží však Kréta neznamená jen slunce, moře a písek. Je to zcela jedinečné místo plné vitality, pohostinství, kultury a zajímavé infrastruktury.

Za návštěvu stojí hned několik měst, a to počínaje tím hlavním, které je současně krétskou metropolí a které se jmenuje Heraklion, kde najdete nejen obrovskou pevnost zvanou Kules, ale také pravoslavný kostel, opevnění města, Benátské náměstí s proslulou lví kašnou. Nedaleko Heraklionu byl cca 7000 let před naším letopočtem vybudován palácový komplex Knóssos, který v minulosti sloužil jako správní a politické centrum a který se svými 1000 místnostmi tvořil dokonalý labyrint. Druhé největší město, které je rovněž velmi zajímavé, objevíte na mapě pod názvem Chania. Najdete zde historickou část města, která je obehnána troskami starodávného opevnění. V historickém centru je k prozkoumání celá řada různých zákoutí, staveb a památek, mezi které se řadí například klášter San Nikolao, kostel San Salvatore, Janičářská mešita.

Jak se nejlépe dostat na Krétu?
Na tento řecký ostrov se dostanete díky společnostem jako je Anek Superfast, Minoan Lines, Hellenic Seaways nebo Sea Jets. Vyplouvá se z různých přístavů a cesta trvá rozličně dlouhou dobu, a to s ohledem na vzdálenost Kréty od místa vyplutí.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Krétu?
Kréta je jedno z mála míst, kam se můžete vydat v kterémkoli ročním období. Pro ty z vás, co milují horko, jsou jednoznačně nejvhodnější letní prázdniny. Ti z vás, co uvítají snesitelnější (tzn. nižší) teploty, doporučujeme vycestovat na jaře, kdy je klima příjemné.

O Kykladské ostrovy:

Průvodce Kykladskými ostrovy