COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Fjord Line

Fjord Line je norská společnost provozující trajektové plavby mezi jižním Norskem, Dánskem a Švédskem.

Fjord Line zahájila svou činnost v roce 1993 trajektovým spojením mezi Norskem a Dánskem. Na konci 90. let převzala od společnosti Color Line linku mezi Velkou Británií a Norskem, avšak náročné období spojené s komplikacemi mělo za následek uzavření této trasy a změnu ve vlastnictví. Fúze s Master Ferries v roce 2007 však postavila společnost znovu na nohy. Dnes má Fjord Line přibližně 600 pracovníků na souši a dalších 430 pracuje celoročně na moři.

V současnosti má Fjord Line k dispozici moderní plavidla s dostatečnou kapacitou pro turistická i užitková vozidla, přičemž nabízí pravidelné plavby na mnoha trasách a do mnoha destinací. V letech 2013 a 2014 byly na moře vypuštěny první dvě ekologicky šetrné lodě MS Stavangerfjord a MS Bergensford. První a současně největší trajekty na světě, které používají motory LNG s jedním pohonem. Plavidla se pohybují díky zkapalněnému zemnímu plynu, což má za následek 23% snížení skleníkových plynů a 100% snížení emisí síry.

Prohlédněte si Fjord Line plavební řády, ceny a rezervujte si Fjord Line lodní lístky s directferries.cz. Hledáte jinou trasu nebo trajektovou společnost? Nedělejte si starosti, porovnáme pro Vás nabídku Fjord Line s jinými trajektovými společnostmi.

Všechny trasy Fjord Line