Trajekt z Almería do Ghazaouetu

Linka Almería Ghazaouet spojuje Španělsko s Alžírsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Trasmediterranea. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 9 hodin 1 minuta.

Doba a frekvence plavby na trase Almería Ghazaouet se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Almería - Ghazaouet

Průměrné ceny na trase Almería Ghazaouet

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Almería Ghazaouet je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Almería

Almería je přístavní město ležící v jihošpanělské Andalusii, jehož břehy jsou omývány vodami Středozemního moře. Je hlavním městem provincie se stejným názvem. V této oblíbené turistické destinaci najdete řadu památek. Jednou z nich je Alcazaba, maurská pevnost, která byla postavena v první polovině 10. století a nyní dominuje městu Almería nad kterým se majestátně tyčí. K pevnosti patří i velké, dobře udržované zahrady. Ve městě je také katedrála, která má díky svým věžím, pilířem a cimbuřím vzhled pevnosti. Původně byla postavena jako mešita, později přeměněna na křesťanský kostel a v roce 1522 byla zničena zemětřesením. V 16. století byla přestavěna v renesančním stylu.

Přístav Almería poskytuje cestujícím trajektové spojení do Melilly, Alžírska a Maroka. Také se zde začínají okružní plavby po Středomoří. Kotví zde i rekreační lodě. Přístav se v současnosti rozšiřuje, aby měl větší kapacitu i pro nákladní lodě.

Průvodce přístavem Ghazaouet

Ghazaouet je město na severozápadním pobřeží Alžírska.