Trajekt z Almería do Melilla

Trajektová trasa Almería Melilla spojuje Španělsko s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 3 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 5 hodin. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 7 hod 1 min.

Celkově je tu 5 plaveb týden na trase z Almería Melilla mezi Španělsko a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Almería - Melilla

Průměrné ceny na trase Almería Melilla

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Almería Melilla je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Almería

Almería je přístavní město ležící v jihošpanělské Andalusii, jehož břehy jsou omývány vodami Středozemního moře. Je hlavním městem provincie se stejným názvem. V této oblíbené turistické destinaci najdete řadu památek. Jednou z nich je Alcazaba, maurská pevnost, která byla postavena v první polovině 10. století a nyní dominuje městu Almería nad kterým se majestátně tyčí. K pevnosti patří i velké, dobře udržované zahrady. Ve městě je také katedrála, která má díky svým věžím, pilířem a cimbuřím vzhled pevnosti. Původně byla postavena jako mešita, později přeměněna na křesťanský kostel a v roce 1522 byla zničena zemětřesením. V 16. století byla přestavěna v renesančním stylu.

Přístav Almería poskytuje cestujícím trajektové spojení do Melilly, Alžírska a Maroka. Také se zde začínají okružní plavby po Středomoří. Kotví zde i rekreační lodě. Přístav se v současnosti rozšiřuje, aby měl větší kapacitu i pro nákladní lodě.

Průvodce přístavem Melilla

Melilla je španělská enkláva v severní Africe, která se nachází na severním okraji Maghrebu na pobřeží Středozemního moře. Tradičně považována za součást Andalusie z historických důvodů, 14. března 1995 získala statut autonomie a stala svobodným přístavem před tím, než se Španělsko připojilo k Evropské unii. Město Melilla bylo založeno Féničany, a od 6. století před naším letopočtem bylo ovládáno Kartaginci a později se stalo součástí Římské říše. V roce 429 n.l. bylo město zničeno vandaly a poté přestavěno Byzantinci. Na konci 7. století město bylo zajato muslimy, kteří mu daly aktuální název Melilla. Město ještě dlouho přecházelo pod protektorát různých sil.
17. července 1936 roku tady se začala vojenská vzpoura, která vedla k občanské válce ve Španělsku.