Trajekt z Malagy do Melilla

Trajektová trasa Malaga Melilla spojuje Španělsko s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 6 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 6 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 6 hod 15 min.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Malaga Melilla mezi Španělsko a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Malaga - Melilla

Průměrné ceny na trase Malaga Melilla

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Malaga Melilla je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Malaga

Malaga je město v Andalusii v jižním Španělsku. Leží na západním pobřeží Středozemního moře na Costa del Sol (slunečné pobřeží), asi 100 km východně od Gibraltarského průlivu a 130 km od severní Afriky. Mnoho turistů vyhledává Malagu a okolí kvůli její subtropické klimatu, která se vyznačuje horkými a slunečními léty a mírnými zimami. V Malaze se narodil slavný španělský malíř Pablo Picasso, hebrejský básník a židovský filozof Solomon Ibn Gabriel či herec Antonio Banderas. Ve městě se nachází množství památek, včetně maurské pevnosti Alcazeba z 11. století. Také se zde konají náboženské procesí, které jsou součástí oslav během velikonočního týdne v Malaze. Tyto oslavy jsou celosvětově známé jako "Fiesta of National Interest".

K dalším historickým památkám ve městě patří barokní katedrála, která je také známá jako La Manquita (jednoruká žena) a nedávno zrekonstruované římské divadlo. Na kopci nad městem je hrad Gibralfaro. Je to skvělé místo na piknik, s fantastickým výhledem na celou Malagu a její přístav.

Přístav se nachází v těsné blízkosti starého města. Trajekty z Malagy směřují na Melillu.

Průvodce přístavem Melilla

Melilla je španělská enkláva v severní Africe, která se nachází na severním okraji Maghrebu na pobřeží Středozemního moře. Tradičně považována za součást Andalusie z historických důvodů, 14. března 1995 získala statut autonomie a stala svobodným přístavem před tím, než se Španělsko připojilo k Evropské unii. Město Melilla bylo založeno Féničany, a od 6. století před naším letopočtem bylo ovládáno Kartaginci a později se stalo součástí Římské říše. V roce 429 n.l. bylo město zničeno vandaly a poté přestavěno Byzantinci. Na konci 7. století město bylo zajato muslimy, kteří mu daly aktuální název Melilla. Město ještě dlouho přecházelo pod protektorát různých sil.
17. července 1936 roku tady se začala vojenská vzpoura, která vedla k občanské válce ve Španělsku.