COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Lanzarote

Vulkanický ostrov Lanzarote se nachází asi sedmdesát mil od pobřeží Afriky a je nejvýchodnějším z Kanárských ostrovů. Hlavní město je Arrecife.

Co dělat na Lanzarote?

Současné hlavní město Arrecife vzniklo v 15. století jako malá rybářská vesnička. V polovině 19. století se z něj stalo nejen hlavní město ostrova, ale také nákupní i kulturní centrum. Za nejzajímavější památku města se považuje pevnost Castillo de San José, která pochází z 18. století a dnes slouží jako muzeum moderního umění.

Jako další historickou památku si uveďme hradní pevnost Castillo de Santa Bárbara, která se nachází v severní části ostrova, nedaleko hlavního města. Za zmínku však stojí i památník Monumento al Campesino, který potkáte za předpokladu, že bude vaše cesta směřovat z města Arrecife do Teguise.

Za návštěvu stojí také Národní park Timanfaya, který najdete v oblasti Tinajo, což představuje hlavní zemědělskou oblast Lanzarote. Patronkou ostrova je Nuestra Seňora de los Dolores, ke které se podle legendy obyvatelé ostrova začali modlit ve víře, že zastaví destruktivní lávu vyvrhovanou místními sopkami.

Se svým sopečným původem a kvůli zmíněným erupcím v minulém století vypadá Lanzarote z velké části jako z jiné planety, což bylo bezpochyby jedním z faktorů, proč se zde natáčela část filmu Planeta opic. I přes sopečnou povahu ostrova naleznete na Lanzarote úžasné pláže - ty s bílým pískem se nachází především na jihu ostrova (Playa Blanca, Papagayo).

Jak se nejlépe dostat na Lanzarote?

Mezi nejoblíbenější trajektové dopravce na trase směřující na ostrov Lanzarote patří společnosti jako Naviera Armas, Lineas Maritimas Romero, Fred Olsen Express, Trasmediterranea. Tento ostrov je dobře propojen nejen s kontinentálním Španělskem, ale i ostatními Kanárskými ostrovy, přičemž plavby jsou časté z ostrovů Fuerteventura, Gran Canarie, La Palma a Tenerife. Nejdůležitější přístav je součástí hlavního města ostrova, tzn. Arrecife.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Lanzarote?

S mírně suchým podnebím a průměrnou teplotou kolem 20°C v lednu a 30°C v srpnu je Lanzarote ideální turistickou destinací po celý rok. Vzhledem k velmi nízkému počtu deštivých dnů se dá říci, že v létě neprší prakticky vůbec, v zimě jen občas. Hlavní sezónu představují letní prázdniny, kdy se zde teploty pohybují kolem 20°C, mimo sezónu potom neklesají pod 10°C.

Populární provozovatelé trajektů

  • 8 plavby denně 15 hod
  • Zjistit cenu
  • 9 plavby denně 2 hod 5 min
  • Zjistit cenu
  • 14 plavby denně 27 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Lanzarote