Chorvatsko

Jak rezervovat trajekt z Chorvatska do Itálie

Pro trajekt z Chorvatska do Itálie máte na výběr z hodně možností. K dispozici jsou 4 přepravní společnosti, které nabízejí 15 Trasy trajektů Pula do Benátek & Pesaro, Porec do Benátek, Rovinj do Benátek & Cesenatico, Umag do Benátek, Split do Ancony, Zadar do Ancony, Dubrovnik do Bari, Rovinj do Benátek & Cesenatico, Mali Lošinj do Cesenatica & Pesaro, Rab do Pesara & Cesenatico & Novalja do Pesara & Cesenatico.

Nejrychlejší cesta mezi Chorvatsko a Itálie je Umag do Benátek s dobou plavby přibližně 2 hodin 30 minut. S tolika plavbami v nabídce to usnadňujeme tím, že porovnáváme všechny podobné trasy pouze v jednom vyhledávání, takže můžete rychle a snadno najít přesně to, co hledáte.

Mapa trajektové trasy Chorvatsko - Itálie

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Chorvatsko:

Chorvatsko je evropský stát ve tvaru půlměsíce, hraničící se Středozemním mořem na jihu, střední Evropou na severu a s Balkánem na jihovýchodě země. Po přijetí římského katolicismu v sedmém století, Chorvati založili nezávislé království v 10. století, zatímco Srbové rozhodli pro východní pravoslaví v Byzantské říši, co posléze vyvrcholilo ve Velkém schizmatu 1054. V roce 1529, po porážce Maďarů ze strany osmanských Turků, Habsburk a Osmanská říše rozdělili maďarská území, čímž se vytvořily militarizovaný hranici v Chorvatsku mezi islámským a křesťanským světem, zhruba v mezích současné hranice mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou. Srbové se usadili v oblastech Chorvatska známé jako Krajina (hraniční země), což poté stalo zdrojem četných chorvatsko-srbských konfliktů. Po komunistickém převratu v roce 1945 Chorvatsko stalo ústavní republikou nové jugoslávské federace pod vedením Josipa Broz Tito.

O Itálie:

Ze všech evropských zemí, Itálie je asi nejtěžší pro klasifikaci. Je to moderní, průmyslová země. Je to také posel stylu, ale především je to středomořská země, se vším, co k tomu patří. Italové jsou velmi orientované na rodinu, s důrazem na tradice a rituály katolické církve, která i přes neustále rostoucí skepse mezi mládeži, stále ovládá životy lidí.
Itálie stala sjednoceným státem až v roce 1861, a jako výsledek, Italové často cítí větší oddanost ke svému regionu, než ke státu, což se projevuje v rozmanitostí kuchyní, dialektů, krajin a často různé životní úrovně. Itálie samozřejmě má obrovské kulturní dědictví - samotné Toskánsko má více historických památek, než jakákoliv země na světě, po celé zemi existují značné zbytky římského impéria, zejména samozřejmě v samotném Římě, a každý region zachovává své vlastní pozůstatky z umělecké tradice.