Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3301 tras a 671 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Baleárské ostrovy

Baleárské ostrovy představují jedno ze sedmnácti autonomních společenství Španělska, jedná se o souostroví na západě Středozemního moře, které tvoří dvě skupiny ostrovů - samotné Baleáry a Pityuské ostrovy. Mezi ty největší ostrovy se potom řadí Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Existuje množství trajektových tras, které ostrovy spojují se španělskou pevninou, stejně jako spojů lodní dopravy mezi jednotlivými ostrovy.

Co dělat na Baleárských ostrovech?

Palma de Mallorca představuje nejen hlavní město Mallorcy, ale i celých Baleárských ostrovů. Toto město leží v tzv. Zátoce palem, kterou naleznete na jihu ostrova. Kromě luxusních hotelů, moderních restaurací, obchodů a barů se v Palma de Mallorca nachází i kulturní vyžití v podobě muzeí či galerií. Za procházku stojí především stará část města plná historických uliček, promenáda kolem přístavu, která je lemovaná palmami, nebo park Parc de la Mer, kde se často pořádají různé koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Co byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsou tzv. Dračí jeskyně (Cuevas del Drach) - rozsáhlý jeskynní complex s podzemním jezerem, u kterého se pořádá krátký koncert vážné hudby.

Nejnavštěvovanější památka Menorcy je třináct metrů dlouhá, kamenná hrobka Naveta d´es Tudons, o níž se první zmínka datuje 1500 let před naším letopočtem. Turisty oblíbené je i historické centrum města zvané Ciutadella, a to díky středověkému vzhledu, romantickým uličkám, místním stavbám jako radnice či katedrála.

Pokud jste slyšeli o Ibize jako o místu, které nikdy nespí, je to pravda. Kluby, diskotéky a bary zde snad nikdy nezavírají. Jedná se o párty ostrov s překrásnými plážemi. Tou nejproslulejší je potom pláž Playa d’en Bossa. Pokud byste však chtěli něco víc než jen kombinaci pláž-slunce-alkohol-párty, naplánujte si návštěvu na jihovýchod ostrova, konkrétně do stejnojmenného města Ibiza se svým historickým středem, který byl připsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Jak se nejlépe dostat na Baleárské ostrovy?

Bez ohledu na to, který ostrov si vyberete a jestli pojedete s vozidlem či ne, tato oblast má hustou lodní dopravní síť. Mezi oblíbené provozovatele trajektů se řadí společnosti Balearia, Trasmediterranea, Trasmapi, Mediterranea Pitiusa.

Ze španělské pevniny se na Mallorcu (přístavy Alcudia a Palma) i Ibizu dostanete z měst Barcelona, Valencie a Dénia. Na Menorcu (přístav Ciutadella) plují poměrně často lodě z Barcelony. Pro zajímavost: plavba z ostrova Formentera na Ibizu netrvá ani 30 minut.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Baleárské ostrovy?

Počasí na Baleárských ostrovech není tak stálé jako na jiných ostrovech Španělska. V létě se může občas objevit jemný déšť, převažuje zde však slunečno. Srážky potom narůstají v zimním období, přičemž fouká navíc chladný vítr směrem od moře.

Do této destinace je více než vhodné zarezervovat si místo na trajektu v dostatečném časovém předstihu, obzvláště pokud míříte ve větší skupině např. na Ibizu.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Trasmediterranea
  • Zjistit cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zjistit cenu
 • Balearia
  • Zjistit cenu
 • Corsica Ferries
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Baleárské ostrovy