Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3249 tras a 669 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Velká Británie

Ostrovní stát Spojené království Velké Británie a Severního Irska hraničí s Irskou republikou, s kontinentální Evropou je propojen Eurotunelem.

Co dělat ve Velké Británii?

Z celé země je pro turisty nejlákavější hlavní město Londýn, kde je toho opravdu hodně k vidění - Buckinghamský palác, Tower a Tower Bridge, Westminsterský palác (sídlo parlamentu), Westminsterské opatství, parky či Královská botanická zahrada. Fotbaloví fanoušci zavítají pravděpodobně do Manchesteru či Liverpoolu, odkud navíc pochází světoznámá skupina Beatles. Dvě nejprestižnější britské univerzity najdete v malých městech Oxford a Cambridge, která jsou celá naprosto úžasná, a to díky svému historickému kouzlu.

Nejen města Anglie jsou zajímavá, doporučujeme vydat se i na sever do skotského Glasgow či Edinburghu, který láká turisty k návštěvě jedinečného hradu, procházce po hoře Arturovo sedlo či k účasti na některém z vyhlášených festivalů. Za zmínku stojí i Cardiff ve Walesu a Belfast v Severním Irsku.

Za předpokladu, že upřednostňujete pobyt v přírodě před městem, jednoznačně směřujte své kroky do Skotské vysočiny, která je bohatá na přírodní krásy. Nachází se zde mimo jiné nejvyšší hora Spojeného království či jezero Loch Ness, které proslavila tajemná lochneská příšera. Za zmínku stojí i skotské ostrovy - Orkneje, Shetlandy, Hebridy.

Jak se nejlépe dostat do Velké Británie?

Vzhledem k tomu, že se jedná o ostrovní stát, je Velká Británie skvělou destinací, kam zamířit na trajektu, přičemž je k dispozici opravdu velké množství přístavů rozmístěných po celé zemi. Například ten nejvytíženější je Dover, neboť plavby přes kanál La Manche jsou nejrychlejší a současně nejlevnější.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Velké Británie?

Velkou Británii můžete navštívit kdykoli, a to díky mírnému klimatu. Vzhledem k proměnlivosti počasí se doporučuje tuto skutečnost nepodcenit a vybavit se deštníkem, kvalitní obuví a slunečními brýlemi. Nejvíce turistů zde potkáte během letních prázdnin a v předvánočním období, kdy sem mnoho lidí jezdí nakupovat dárky.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Irish Ferries
  • Zjistit cenu
 • Stena Line
  • Zjistit cenu
 • Red Funnel
  • Zjistit cenu
 • Wightlink
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Velká Británie